HEEC XV Raplamaa Rattamaratoni võitis Peeter Pruus!

<span>Raplamaa rattamaratoni võitja Peeter Pruus finishijoonel.</span><span class="right">Hawaii Express Estonian Cup</span>

Hawaii Express Estonian Cup neljandal osavõistlusel XV Raplamaa Rattamaratonil kasutas koduraja eelised täiel määral ära maailmameistrivõistlustelt 15ndana naasnud Peeter Pruus.

Paluküla mägedes olnud Europargi mäefinishi võit tõstis Jõeääre ka sarja mägedekuninga arvestuses üldliidriks. Talle järele sõitmiseks oli jaksu vaid Peeter Pruusil ja paarisrakendina tehti tööd üle poole distantsist. Gardena vahefinishis näitas teravamat jalga omakorda Pruus ja napsas nii etapi kui aktiivse ratturi üldarvestuse liidrisärgi.

 Kui jõudsid raja kõige nõudlikumale osale Keava mägede oldi veel koos, siis Keava mägede lõpuks oli vahe juba poolteist minutit koduradadel sõitnud Pruusi kasuks. Tagasi võistluslinnakusse jõudes sai Peeter Pruus tõsta ratta pea kohale uhkes üksinduses ja sammuda üle lõpujoone. Esikuuikusse mahtusid  veel Dmitri Sorokin, Sten Erik Ottender, Silver Schultz ning Ivo Suur.
  Naistest oli pikka aega liider Mari-Liis Mõttus,Keavaks oli talle järele jõudnud ka Greete Steinburg.  Finishis tuli Mari-Liis tuulest ja tänane võit kuulus temale.

 Hansgrohe kiirenduskilomeetri võitis meestest Peeter Pruus, naistest Mairis Õispuu,

Võistkondlikus arvestuses hõivas poodiumi kõrgeima astme A&T Sport Mobile, naiskondadest Hawaii Express/Cyclon.

Teksti kokkuvõte tehtud Delfi artiklist :” Peeter Pruus näitas kodurajal võimu”